تاریخ اسپرت صندلی ماشین موتور میلیون

تاریخ: اسپرت صندلی ماشین موتور میلیون رانندگی سرگرمی ماشین

گت بلاگز اخبار اجتماعی مخالفت‌ها با ظرافت خاصی انجام می‌گیرد / بطحائی

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به از بین بردن آزمون در دوره ابتدایی گفت: فاصله میان آموزش‌های مدرسه و نیازهای جامعه از دلایل تنزل جایگاه آموزش و پرورش است. 

مخالفت‌ها با ظرافت خاصی انجام می‌گیرد / بطحائی

بطحائی: مخالفت ها با ظرافت خاصی انجام می گیرد

عبارات مهم : آموزش

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به از بین بردن آزمون در دوره ابتدایی گفت: فاصله میان آموزش های مدرسه و نیازهای جامعه از دلایل تنزل جایگاه آموزش و پرورش هست.

به گزارش ایسنا، سیدمحمد بطحایی در چهارمین همایش ملی روانشناسی مدرسه که با تأکید بر روی آورد تحول به روانشناسی تربیتی، در سالن کوثر دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی دانشگاه پایتخت کشور عزیزمان ایران برگزار شد، اظهار کرد: آموزش و پرورش همانند سایر دستگاه ها و نهادها دارای فرهنگ سازمانی است و این فرهنگ مشمول بر هنجارها و قوانین نانوشته ای است که واکنش‌ها و عملکرد کارکنان مجموعه را تحت تأثیر قرار می دهد.

مخالفت ها با آموزش و پرورش با ظرافت خاصی انجام می شود

مخالفت‌ها با ظرافت خاصی انجام می‌گیرد / بطحائی

وی افزود: بعضی از شرکت ها و نهادها از کارجمعی و یا تحول در فعالیت ها استقبال می کنند، ولی بعضی دستگاه ها بر روش های سنتی اصرار می کنند و در برابر تحولات شدیداً مقاومت می کنند و متأسفانه آموزش و پرورش از نوع دوم هست؛ بنابراین ما مشاهده می کنیم بعد از انقلاب علی رغم مطالعات خوبی که انجام شده، ولی تحولات با موانع و مقاومت مجموعه همراه بوده است.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به تجربه مدیریتی بیش از سی ساله خود در آموزش و پرروش، تصریح کرد: همواره تغییرات در آموزش و پرورش با مقاومت بدنه دستگاه رو به رو بوده هست، این مخالفت ها با ظرافت خاصی انجام می شود، حتی گاهی اوقات ممکن است به زبان آورده نشود، و همین عنوان باعث شده است تا تلاش های انجام شده است بعداز پیروزی انقلاب اسلامی همواره به جایی نرسد و نتیجه ای در تربیت دانش آموزان نداشته باشد.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به از بین بردن آزمون در دوره ابتدایی گفت: فاصله میان آموزش‌های مدرسه و نیازهای جامعه از دلایل تنزل جایگاه آموزش و پرورش است. 

وی ادامه داد: درست یا غلط باید پذیرفت، مقاومت در برابر عوض کردن یکی از شاخصه های آموزش وپرورش است.

بطحایی با اشاره به وجود بیش از 13 میلیون دانش آموز، خاطرنشان کرد: 26 میلیون والدین و در مجموع حدود 40 میلیون نفر از جامعه با آموزش وپرورش سروکار دارند و این گستردگی شاید یکی از علل مقاومت در برابر تحول باشد.

وی افزود: هنگامی که سخن از تحول می شود، بدان معناست که در جایی که قرار داریم با آنچه مطلوب هست، فاصله دارد و جهت برطرف این فاصله ، تحول مهم است و جهت جلوگیری از فاصله بیشتر، تحول و عوض کردن باید سریع تر انجام شود.

مخالفت‌ها با ظرافت خاصی انجام می‌گیرد / بطحائی

امروز وقت عوض کردن و تحولات سریع در آموزش و پرورش است

عضو کابینه تدبیر وامید اظهار کرد: در دهه های اخیر مطالعات زیادی جهت انجام تحولات و برطرف گسل ایجاد شده است بین محتواهای آموزشی و کار تربیتی صورت گرفته هست، ولی در عمل تغییری انجام نشده و همچنان این فاصله وجود دارد،؛ بنابراین امروز وقت انجام سریع تغییرات است و وقت جهت مطالعه سپری شده است است.

وزیر آموزش وپرورش با اشاره به از بین بردن آزمون در دوره ابتدایی گفت: فاصله میان آموزش‌های مدرسه و نیازهای جامعه از دلایل تنزل جایگاه آموزش و پرورش است. 

آموزش رسمی جهت تعامل دانش آموزان با اینترنت وجود ندارد

وی فاصله بین آنچه دانش آموز در مدرسه می آموزد با آنچه جامعه و خانواده ها به آن نیاز دارند را از دلایل تنزل جایگاه و اهمیت آموزش وپرورش در جامعه برشمرد و عنوان کرد: امروزه آموزش مهارت های زندگی در مدرسه یک امر حیاتی است و اینترنت یکی از ضرورت های جامعه است که متأسفانه در مدرسه آموزش رسمی جهت تعامل دانش آموزان با این فضا صورت نمی گیرد.

مخالفت‌ها با ظرافت خاصی انجام می‌گیرد / بطحائی

وزیر آموزش و پرورش گفت: جهت معلم سرفصل تغیین می کنیم تابراساس آن، دانش آموزان را آموزش دهد بنابراین فرصتی جهت تربیت دانش آموزان در مدرسه باقی نمی ماند.

وی سند تحول را یکی از اسناد بالادستی خوبی دانست که نقشه راه را جهت آموزش و پرورش ترسیم می کند و تصریح کرد: از بین بردن آزمون از دوره ابتدایی امر بدیهی و مهم است که هر کسی با یک مطالعه معمولی به این نتیجه می رسد؛ لیکن برگزاری آزمون در دوره ابتدایی خوش حالی و نشاط را از دانش آموزان گرفته و وقت بازی کردن و پرداختن به عالم کودکی را از آنها سلب کرده هست، به طوری که بعضی دانش آموزان ابتدایی جهت ایجاد آمادگی شرکت در آزمون هر14 روز در یک آزمون شرکت می کنند و زندگی ارزش سرشار از استرس است و این فشار و استرس زمانی شدت یافتن می شود که از بین17 نفر تنها یک نفر در مدارس خاص پذیرفته می شوند و 16 نفر دیگر متهم به بی استعدادی و تنبلی می شوند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، بطحایی تحقق تحولات شروع شده است را منوط به همکاری خانواده دانست و افزود: اساتید دانشگاه و رسانه ها در کنار خانواده ها باید با آموزش وپرورش همکاری کنند تا این تغییرات به آخر برسد، لیکن تنها مسیری که آموزش و پرورش را به افق ترسیم شده است نزدیک می کند مسیر تحول است.

وی در آخر از همکاری های مجلس شورای اسلامی درخصوص انجام تحول در آموزش وپرورش تقدیرکرد.

واژه های کلیدی: آموزش | مدرسه | آموزشی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz