تاریخ اسپرت صندلی ماشین موتور میلیون

تاریخ: اسپرت صندلی ماشین موتور میلیون رانندگی سرگرمی ماشین

گت بلاگز اخبار اجتماعی در محیط‌های بدون حجاب، عشق‌ «لیلی و مجنون» ایجاد نمی‌شود / مطهری

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی گفت: اگر اوضاع پوشش امروز را با آخرهای حکومت پهلوی، مقایسه کنیم می بینیم که بهتر شده است هست، البته مواردی هم وجود دارند که از آن می

در محیط‌های بدون حجاب، عشق‌ «لیلی و مجنون» ایجاد نمی‌شود / مطهری

مطهری: در محیط های بدون حجاب، علاقه «لیلی و مجنون» ایجاد نمی شود

عبارات مهم : اسلام

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی گفت: اگر اوضاع پوشش امروز را با آخرهای حکومت پهلوی، مقایسه کنیم می بینیم که بهتر شده است هست، البته مواردی هم وجود دارند که از آن می گذرم ولی امروز مسئله بزرگی به اسم رعایت حجاب نداریم.

به گزارش ایسنا، علی مطهری در نشست بررسی کارنامه جمهوری اسلامی در زمینه حجاب که از سوی انجمن اندیشه و قلم در پژوهشکده فرهنگ و هنر و ارتباطات برگزار شد با بیان اینکه تعبیر حجاب جهت این عنوان شاید کامل نباشد، گفت: حجاب به معنی پرده نشینی است ولی آنچه در اسلام مطرح است بحث پوشش یا ستر است.

در محیط‌های بدون حجاب، عشق‌ «لیلی و مجنون» ایجاد نمی‌شود / مطهری

وی با طرح این پرسش که آیا پرسشها مربوط به عفاف مهم است یا خیر، ادامه داد: از نظر اسلام پرسشها مربوط به عفاف مهم است ولی در جامعه غرب این پرسشها را مهم نمی دانند و آن را حل شده است یا پیش پا افتاده می بینند که البته این طور نیست و جهت آنان هم حل نشده است.

نایب مدیر دوم مجلس شورای اسلامی با اشاره به اوضاع ازدواج در سیستم فرنگی و اسلامی، تاکید کرد: در سیستم فرنگی با ازدواج، گویی که شخص از آزادی پیش از آن خارج می شود و روابط آزادانه پیش از آنش محدود می شود؛ در حالی که در اسلام ازدواج را سرآغاز برداشته شدن محدودیت ها می دانند و فردی که ازدواج می کند در محیط خانواده به لذات جنسی دست می یابد.

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی گفت: اگر اوضاع پوشش امروز را با آخرهای حکومت پهلوی، مقایسه کنیم می بینیم که بهتر شده است هست، البته مواردی هم وجود دارند که از آن می

مطهری با بیان اینکه فلسفه عفاف به این علت است نیروی اراده انسان از طریق لذت جویی ها از دست می رود، اظهار کرد: تدبیر اسلام جهت حفظ همین روحیه در انسان هاست و تدابیر بسیاری از امر به معروف و نهی از منکر گرفته تا مواظبت های نفسانی جهت آن اندیشه شده است است تا این روحیه از دست نرود.

وی افزود: خانواده در اسلام بر اساس وحدت معنوی همسران ایجاد می شود ولی در غرب اساس تشکیل خانواده بر شراکت است و زن و مرد مانند دو شریک تجاری مانند هرکدام نیمی از سرمایه را به میان می آورند.

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی ادامه داد: آن طور نیست که زن در اسلام حقوق اجتماعی و حق کار، تحصیل و فعالیت اجتماعی را نداشته باشد ولی قرار هم نیست که اختلال میان زن و مرد در امور اجتماعی دیده شود و ما در مسئله جنبش جنسی در جامعه آزاد باشیم و بعد بگوییم حالا با این اوضاع چه کار کنیم؟

در محیط‌های بدون حجاب، عشق‌ «لیلی و مجنون» ایجاد نمی‌شود / مطهری

مطهری با بیان اینکه مرد در محیط زیست خود به دنبال تصاحب جسم زن و زن در پی تصاحب قلب مرد هست، گفت: بالاترین لذت جهت یک زن این است که ببیند مردی را در دام خود گرفتار کرده و جهت یک مرد زیاد چشم چرانی و تصاحب جسم زن اهمیت دارد ولی دسترسی به زن جهت مردان نباید ساده نباشد. اگر در اروپا هم می بینید که زنان عریان یا نیمه عریان بیرون می آیند به علت تبلیغات است وگرنه در نیم قرن گذشته اینطور نبوده هست، این یک بیماری برهنگی است که در اروپا وجود دارد و به قول دوستی، اسرائیل به دنبال اشاعه آن است.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس با بیان اینکه راهی که اروپا جهت آزادی پوشش می رود غلط هست، گفت: هفته ای نیست که در آنجا بحث از آزار جنسی نباشد ولی چون آزادی پوشش را جزو آزادی های فردی می دانند به این سمت نمی روند که زنان هم در پوشش خود تجدیدنظر کنند بلکه می گویند مردان نباید تعرضی کنند. البته که ما هم می گوییم مردان نباید تعرض کنند ولی زنان هم باید تجدیدنظرهایی در پوشش خود داشته باشند.

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی گفت: اگر اوضاع پوشش امروز را با آخرهای حکومت پهلوی، مقایسه کنیم می بینیم که بهتر شده است هست، البته مواردی هم وجود دارند که از آن می

وی افزود: معمولا در محیط هایی که محدودیت هایی در جهت پوشش وجود ندارد، عشقهایی چون «لیلی و مجنون» و «رمئو و ژولیت» ایجاد نمی شود بلکه در محیطی که روابط آزاد نیست این اتفاق می افتد.

نایب مدیر مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از این نشست در پاسخ به پرسشی راجع به میزان موفقیت جمهوری اسلامی در امر حفظ حجاب و کمبود احتمالی قوانین مربوط به آن، گفت: ما راجع به حجاب نیاز به قانون نداریم و همه فقها قبول دارند که غیر از وجه و کفین بقیه بدن زن باید پوشیده باشد. زن نباید در جامعه به صورت محرک ظاهرا شود تا تبعات روانی که در جامعه جهت تحریکات جنسی ایجاد می شود، ایجاد نشود.

در محیط‌های بدون حجاب، عشق‌ «لیلی و مجنون» ایجاد نمی‌شود / مطهری

مطهری ادامه داد: هنگامی که ما نمی توانیم مانند غربی ها مکان هایی چون کاباره و نظایرش را داشته باشیم، باید جنبش جنسی در جامعه را به حداقل برسانیم. در قانون مدنی هم بی حجابی جرم شمرده شده است و اصل این قانون را از رژیم گذشته است.

وی تاکید کرد: اینکه روشی که تا به حال در زمینه حفظ حجاب در جمهوری اسلامی داشتیم موفق بوده یا نه، به نظرم موفق بوده و اگر اوضاع پوشش امروز را با آخرهای حکومت پهلوی، مخصوصا در شمال پایتخت کشور عزیزمان ایران مقایسه کنیم می بینیم که بهتر است و در مجموع در سراسر کشور اوضاع حجاب نسبت به چهل سال پیش بهتر شده است است و البته مواردی هم وجود دارند که از آن می گذرم ولی امروز مسئله بزرگی به اسم رعایت حجاب نداریم.

نماینده مردم پایتخت کشور عزیزمان ایران در مجلس تصریح کرد: امروز نسبت به حفظ حجاب اجبار آن چنانی هم نیست و خیلی از زن ها هم آن را رعایت نمی کنند، یا بخشی از مویشان پیداست، یا اندام نمایی می کنند یا با یک ساپورت و بلوز به خیابان می آیند که این حجاب نیست ولی فشاری هم بر آنان وارد نمی شود.

مطهری ادامه داد: من نمی گویم که اگر حجاب در کشور کاملاً رعایت شود، آزار جنسی به وجود نخواهد آمد؛ حتی اگر حجاب صد در صدی هم باشد بازهم انسان های بیماری هستند که به آزار جنسی دیگران مشغول شوند ولی اینکه زنها به شکل محرک در جامعه ظاهر شوند را همه می فهمیم و تشخیص می دهیم. حرمسرایی که هارون الرشید داشت امروز به شکل دیگری همچنان وجود دارد و بعضی از زنانی که می گویند حجاب آزاد باشد به دنبال کارهای خود هستند و مردانی که می گویند حجاب نباشد و زنان آزاد باشند هم به دنبال کام جویی خود هستند.

واژه های کلیدی: اسلام | اسلامی | مجلس شورای اسلامی | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz