تاریخ اسپرت صندلی ماشین موتور میلیون

تاریخ: اسپرت صندلی ماشین موتور میلیون رانندگی سرگرمی ماشین

گت بلاگز اخبار علمی و آموزشی حسگری که اطلاعات را از پوست ذخیره می‌کند

محققان یک حسگر پوشیدنی بسیار نازک ساختند که قادر است اطلاعات را از طریق پوست ذخیره کند. 

حسگری که اطلاعات را از پوست ذخیره می‌کند

حسگری که اطلاعات را از پوست ذخیره می کند

عبارات مهم : محققان

محققان یک حسگر پوشیدنی بسیار نازک ساختند که قادر است اطلاعات را از طریق پوست ذخیره کند.

به گزارش ایرنا از مدیکال ساینس، این حسگر تازه شباهت زیادی به یک خالکوبی طلایی روی پوست دارد و گزینه مناسبی جهت نظارت پزشکی طولانی مدت بر اوضاع سلامت محسوب می شود. این حسگر به قدری سبک و راحت است که بازدیدکنندگان فراموش می کنند در حال استفاده از آن هستند.

حسگری که اطلاعات را از پوست ذخیره می‌کند

اغلب حسگرهای پوشیدنی مشمول بر مجموعه ای از مدارهای الکتریکی هستند که درون ماده ای مانند پلاستیک قرار گرفته اند و باید روی پوست کاربر قرار بگیرند. مسئله اینجاست که پلاستیک معمولا جنس مشکل دارد و مانع تحرک می شود. ولی محققان در این حسگر تازه از ماده ای استفاده کرده اند که به وسیله آب شسته می شود و مدارهای الکترونیکی مستقیما روی پوست کاربر قرار می گیرد. این مدارها انعطاف کافی را جهت خم شدن و همراهی با حرکات اندام کاربر دارند.

این حسگرها از ماده ای موسوم به پلی وینیل الکل ساخته شده است اند که در تولید لنزهای چشمی و غضروف مصنوعی کاربرد دارد. محققان ابتدا با استفاده از نیروی الکتریکی نوارهایی از جنس این ماده را باردار کردند. سپس روی نوارها را با لایه نازکی از طلا پوشاندند تا رسانش الکتریکی آن زیاد کردن یابد. بعد از طراحی و ساخت مدار موردنظر با استفاده از این نوارها کافی است که مدار روی پوست کاربر قرار گرفته و مقداری آب روی آن اسپری شود تا پلی وینیل الکل در آب حل شده است و ساختار مدار الکتریکی از جنس طلا مستقیما روی پوست کاربر قرار گیرد. این مدار توانایی روشن کردن یک لامپ LED یا انتقال اطلاعات به کامپیوتر را دارد.

محققان یک حسگر پوشیدنی بسیار نازک ساختند که قادر است اطلاعات را از طریق پوست ذخیره کند. 

محققان جهت آزمایش عملکرد این حسگر از 20 داوطلب درخواست کردند که به مدت یک هفته این حسگرها را مورد استفاده قرار دهند. در این مدت بازدیدکنندگان امور روزانه خود را به طور عادی انجام دادند و هیچ یک از داوطلبان در این مدت دچار خارش یا جنبش پوستی نشدند. همچنین هیچ یک از حسگرها دچار آسیب یا اختلال عملکرد نشد.

گزارش کامل این تحقیقات در نشریه Nature Nanotechnology انتشار یافته هست.

واژه های کلیدی: محققان | استفاده | اطلاعات | الکتریکی | اخبار علمی و آموزشی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz